Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Açmak


Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Açmak


Yeni iş kurmak isteyenler için oldukça cazip olan Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Açmak işinde ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak bu sektörle ilgili pek çok işletmenin günümüzde hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Kitap ve kırtasiyenin çok geniş kitlelere hitap ettiği unutulmamalıdır. Buna ek olarak özellikle de okul başlangıç dönemlerinde bu işletmelerin ciddi kâr elde ettiğini bilmelisiniz.

Kırtasiyelerde artık hediyelik eşyalar, mumlar ve renkli kâğıt ve kalemlerin yanı sıra aklınıza gelen her türden ürün satışı yapılabilmektedir. Buna ek olarak ciddi bir kitap alternatifi sunarak da sektöre giriş yapabilirsiniz. Tüm bu bilgilerden önce bu işletmenin açılması için gerekli olan belgeleri bilmeniz gerekiyor. Cafe Açmak İsteyenlere Detaylar

Kırtasiye Dükkanı Açmak için Gerekli Belgeler


Genel olarak kira sözleşmesi, reklam kaydı yazısı, itfaiye raporu, çevre temizlik vergisinden alınacak borcu yoktur yazısı, işyeri açma ve çalışma ruhsatı ve Ticaret odası kayıt sureti gibi pek çok belgeye ihtiyacınız olacaktır. Bu belgelerin hazırlanmasından sonra asıl önemli olan şey, bu dükkânı nerede ve nasıl açmanız gerektiğini bilmektir. Yazımızın devamında bu durumlara kapsamlı bir şekilde değiniyor olacağız.

Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Nerede Açılmalı?


Bu tür işletmeler daha çok okul ve üniversitelerin yoğun olduğu bölgelerde açılmalıdır. Sunulacak hizmetlerde ayrıca fotokopinin olması gereklidir. Kalem, kâğıt, kitap ve aklınıza gelen her türden ekipmanın satılacağı bu işletmelerde farklı alternatifler de değerlendirilebilir. Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Açmak başlangıçta maliyetli olsa da zamanla bu maliyeti eritecek bütçeye sahip olabilirsiniz. 

Kırtasiye Dükkanı Maliyeti Ne Kadar?


Başlangıç için en az 50 bin TL’lik bir sermayenizin olması gerekiyor. Bu sermaye içerisinde ruhast ve mevzuat masrafları, kira, dekorasyon masrafları ve malzemeler yer almaktadır. Ek olarak ilk 1-2 ay içerisinde ciddi kazançlar beklememeniz gerekiyor. İşte bu yüzden de banka hesabınızda ek bir sermayeye ihtiyacınız olabilir. 

İşletmelerin genel kâr marjına baktığımızda yüzde 20 gibi bir oranla karşılaşıyoruz. Elbette her ürünün kâr marjı farklı olacaktır. İş hacminin ciddi anlamda yüksek olduğu kitap ve kırtasiye dükkânlarında ilk 3 aydan sonra kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Bu süreci değerlendirebilmek adına işletmenizde her türden ders ve okuma kitabının yanı sıra dikkat çekici kırtasiye malzemelerinin bulunması önemlidir. Bunun dışında yapacağınız reklamlar, işletmenizin tercih edilebilirlik oranını artırabilmektedir.

Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Açmak Mantıklı mı?


Günümüzdeki iş ve çalışma koşulları değerlendirildiğinde Kitap ve Kırtasiye Dükkanı Açmak son derece mantıklı bir seçim olacaktır. Sermayenizi doğru bir şekilde kullanarak kırtasiye dükkanı açmak için önce güzel bir yer kiralamalı ve ardından kaliteli malzemelerle dükkanınızı hazır hale getirmelisiniz. Bunun dışında tanıtım faaliyetlerini de başarılı bir şekilde yaparak ciddi bir kitleye hitap etmek adına gerekli olan tüm çalışmaları başlatabilirsiniz. Diğer sermayesiz para kazanma yolları 'nı merak ediyorsanız bağlantı vasıtası il ana sayfamıza bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.