Emlak Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Bu gün sermayesiz iş fikirleri blogu olarak: sermayeli bir iş sektörü hakkında detay sunacağız. işimiz ise Emlak dükkanı açarak para kazanma fikri aslında Türkiye’de çok eskilerden beri var ve hala popülerliğini koruyan bir meslek olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde her köşe başı bir emlak dükkanı ve hepsi de iş yapıyor. Neden yapmasın ki değil mi? Türkiye inşaatların bitmediği, sürekli olarak yeni bir şeylerin yapıldığı ve yapılacağı gelişen bir ülke.
Buna ek olarak ise artık aileler daha çok para kazanıyor. Eskiden bir evde sadece baba çalışıp anne ev hanımlığı yaparken şimdi iki eş de çalışıyor. Küçülen aileler çalışmak zorunda ve geleceklerini garanti altına almak zorundalar. Bunun için de ilk yaptıkları şey ev veya araba satın alıp 5 veya 10 yıllık yatırım yapmak. Burada da doğru emlak dükkanı olarak sizin açacağınız dükkanlar devreye giriyor.

Bir yatırım danışmanı olarak da size gelen müşterileri yönlendirebilir veya bir evi de kiraya verebilirsiniz. Size ait olmayan bir ürüne aracılık yaparak komisyonunuzu alabilir, kiraladığınız ev sayısı kadar komisyon alabilirsiniz. Veya ev satarak çok daha büyük paralar kazanabilirsiniz.
Günümüzde artık çoğu emlak dükkanı sahibi inşaat işiyle de uğraşmaya başladı. Karlı bir sektör olduğu için kazanılan paralar yeniden yatırıma dönüşüyor. Yani kazanç iki katına çıkıyor diyebiliriz. Sizler de ufak sermayeler ile başkalarına ait taşınmazlara aracılık yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Bunun için konumunuzu iyi belirlemeniz ve piyasada rekabet edebilecek güce sahip olmanız gerekir. Öneri İş : Çay ocağı açarak para kazanmak

Emlak işinde rekabet ise sahip olunan evlerle alakalıdır. Yani ne kadar çok kiralık ev ilanına sahipseniz o kadar çok rekabet gücünüz olur. Çünkü kiraya verilen evler sizler için komisyon yani gelir demek. Kiralık ev ve satılık evin dışında emlak dükkanınızda gayrimenkul danışmanlığı da yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin kararınıza kalmış bir şeydir. Gelir nerede daha fazla ise siz de o tarafa yatırımlarınızı artırabilirsiniz. Türkiye inşaat sektörüne önem veren ve öneminin farkında olan bir ülke. Gelecekte çok daha emlak firması, dükkanı göreceğiz. Bunlardan birisi neden sizin dükkanınız olmasın ki?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.