Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Değerli sermayesiz iş fikirleri takipçileri bu gün sizlere  az sermayeli iş fikirleri'nden olan Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak nasıl olur? Dış çekim fotoğraf çekerek ve iç çekim fotoğraf çekerek para kazanmak nasıl olur? Onları anlatacağım.

Fotoğraf çekmek gerçekten güzel bir hobidir. Bunun için fotoğraf çekmeyi ise sevmek gerekiyor. Sizde eğer fotoğraf çekme merakına sahipseniz bu iş tam da size göredir. Şimdi size işin detaylarını anlatacağım. Arkadaşlar öncelikle sizler için bu iş nasıl para kazandırır onu anlatarak başlayacağım.
Öneri İş Fikri: Tercümanlık Yaparak Para Kazanmak

Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle fotoğraf çekerek para kazanmak için çıktı alabileceğiniz bir fotoğrafçı ayarlamanız gerekmektedir. Yani uygun fiyata sizden maliyetine yakın fotoğrafı çıktıya basan bir fotoğrafçınız olması gerekiyor. Bunu ayarlayıp bir fotoğrafçı ile anlaştıktan sonra da gelecek müşteri bulmaya. 

Bundan önce de siz bu işe girmek için ise gerekli olan takım veya malzemeye:
 • Profesyonel fotoğraf makinesi
 • Süs eşyası (Şemsiye Etek, Çiçekler taçlar vs)
 • Yeterince büyük hafıza
 • Flash bellek
Bu yukarıdaki aletler işinizi görecektir. Daha büyük çaplı isterseniz ise laptop photoshop programları vs da alabilirsiniz. Bu işi ise iki türlü yapabilirsiniz. Dış çekim ve iç Çekim olarak. Genelde iç çekimin olduğu fotolarda müşteriler sizi değil fotoğraf stüdyolarını seçerler. Bu yüzden sizin dış çekime odaklanmalısınız gerekiyor. Burada da devreye iki teknik girmektedir. 

1) Kendiniz iş alıp Fotoğraf stüdyosunda çıktı alacaksınız. 

Kendiniz alırsanız ne olur. Siz hemen hemen her şeyi yapıl bilgisayardan düzenleyip profesyonel bilgiye sahip olup bu işin eğitimini almanız gerekiyor. Yani her şey fotoyu çekmekle bitmiyor. Bunu güzelce müşterilere takdim etmeniz gerekiyor. Resmi gösteren kısım ise burada yapılan fotoğraf teknikleridir. Yani beyazlatma shop vs. Bunun içinde eğitim veya destek almanız öğrenmeniz gerekecek. Ama sizlere diğer yolu önerebilirim.

2)Fotoğraf stüdyosu ile anlaşıp Uygun fiyata siz onların dış çekimin yapacaksınız. 

Diğer yol ise bir fotoğraf stüdyosu ile anlaşıp oradan siz iş alabilirsiniz. Sadece çekim kısmında kendinize güveniyorsanız eğer bu iş tam size göre. Fotoğraf stüdyosunda işi örnek veriyorum. 1.000 TL ye aldılar. Bu işi size 650 TL ye veriyorlar. Oradaki 350 TL stüdyoya kalmaktadır. Burada sizin karınız şudur. Siz dışarıdaki işi göreceksiniz. Araç kirası vs gerilecek yerlerdir filan hepsi sizden karşılanacaktır. Masraflar size binerken stüdyodaki adama ise çıktı masrafı filan binecektir. Bu sayede hem sizden hemde ondan kar düşecektir. Bu sayede net olarak size 400 tl civarında para kalacaktır. Bu da tavsiye ettiğim Yoldur. Sizde bu sayede dış çekim fotoğraf çekerek para kazanmış olacaksınız. 

Sözlerimi Toparlarken de genelde az sermayeli işlerden ve karlı iş fikirlerinden bahsettim. Bu günde az sermayeli bir işi anlattım. Yani bir fotoğraf makinesiyle 3-4 saate  300-400 TL nasıl kazanacaksınız onu anlattım. Umarım yazımı beğenir ve paylaşmayı unutmazsınız. Sermayesiz İş Fikirleri olarak bu tür karlı iş fikirlerini yeni iş fikirlerini sizlere sunmaya devam edeceğiz. Şimdilik bol kazançlar 

2 yorum:

 1. Fotoğraf çekimi ile para kazanmak zevkli olduğu kadar can bezdirici de olabiliyor. İki arkadaşım bu işle çok ciddi şekilde uğraşıp paralarını kazanıyorlar. Biri yeni doğan bebekler için çekim işi yapıyor. Bir diğeri ise kuyum sektöründe ürün çekimi gerçekleştiriyor. Fotoğraf çekmeyi gerçekten seviyorsanız ve çevrenizde varsa bu işten para kazanabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten güze ve hobi olarak yapılacak iştir.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.