Fatura Ödeme Merkezi Açarak Para Kazanma

Sizlere sermayesiz iş fikirleri sitesi olarak bu gün az sermaye ile yapılacak işlerden bahsedeceğim. Bu günkü işimizin adı Fatura Ödeme Merkezi Açarak Para Kazanma nasıl olur? Fatura Ödeme Merkezi işleyişi nasıldır? Bu ve benzer detaylardan bahsedeceğim.

Fatura ödeme merkezi son yıllarda kuyruk beklemek istemeyen müşterilerin talep ettiği mekanlar haline geldi. Kuyrukta PTT den yada vezneden işlem yapmak istemeyen ayakta saatlerce sıra beklemek istemeyen kişilerin tercih ettiği ödeme sistemi oldu. Bu tip yerler özellikle 2009-2010 yılında meşhur olmuş bir iştir. Birde her geçen gün ciro ve kazancı da artıran bir iş olmuştur.
Öneri Yazım: Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak 

Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Para Kazanıyor?

Kısa bilgiden sonra sizlere çalışma mantığını anlatıyorum.Gelelim bu parayı nasıl kazandığımıza: Arkadaşlar özellikle bildiğimiz gibi sıra beklemek istemeyen müşteriler hemen hemen şehrindeki tüm faturaları buradan yatırmak isteyerek sizin dükkanınıza geliyor. Sizin her fatura başı komisyon ücretiniz oluyor. Mesela 55 TL lik bir elektrik faturasına 57 TL alıyor yani 2 TL komisyon ücreti kesmiş oluyorsunuz. Kazancınızın kaynağı işte burasıdır.

Yani her kesilen fatura için sizler 2 TL komisyom aldığınızı varsayalım günlük size 400-500 fatura hacimle iş yaptınız. Bu demek oluyor ki size 1.5 -2 TL kar ile 1000 TL kar demektir. Bu ise aylık 3000 yapar. Dükkan kirası ve kendi faturalarınızı da düşerseniz eğer 15 Bin TL kar elde etmiş olursunuz. Yani çok az maliyetli fakat güzel çalışan bir sistem kurmuş olursunuz.

Fatura Ödeme Merkezi Kurmak İçin Gereken Şartlar?

Bildiğimiz üzere genelde büyük şehirlerde bu iş muazzam cirolara ulaşmaktadır. Eğer sizde Büyük şehirde yaşıyorsanız bu iş tam da size göre diyebilirim. Öncelikle sizlere küçük bir detay vermek isterim. Daima bu işi yapan kurumsal bayilik veren firmaların alt bünyesinde çalışın. Eğer onu yaparsanız eğer size güven daha fazla olur. Daha iyi paralar kazanabilirsiniz. 
Gerekli Şartlar Neler:
  • 10 Bin Tl sermaye ( Firmalar ile anlaşırsanız da bayilik bedeli )
  • Uygun yerde dükkan ( Başka Fatura merkezine yakın olmayacak?
  • İşlem yapacak bilgisayar ve donanım 
  • Post cihazı ve internet
  • Vezne sistemini kurmak
  • Dizayn ve dekor
  • Reklam ve tabela
  • İsterseniz güzel bir broşür reklam gereçleri
Bu yukarıdaki adımları tamamlarsanız eğer sizde artık bir fatura ödeme merkezi açabilirsiniz. Ki bu sistemlerde net kar oranı yüksektir. 

Fatura Ödeme Merkezi Açmak İstiyorum karlı bir iş mi?

Bence evet karlı bir iş az sermayeli neredeyse sermayesiz işler kadar az bir maliyet gereklidir. Bu yüzden tavsiye ettiğim iş fikirlerinden birisidir. Para kazanmak isteyen herkese önerimdir. Bu işten güzel paralar elde edebilirsiniz. büyük şehirlerde ise daha fazla kazanabilirsiniz. Bu tarz bir bayilik açma durumunuz varsa kesinlikle fatura ödeme iş yerlerini açabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri olarak bu gün bu merkezleri anlattım. Aklınıza takılan kısmı varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Diğer Bayilik yazılarımız için ise buraya bakınız. Bayilik İşleri

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.